Aktualności
 

Akceptujemy płatności kartami

 

lek. Ewa Garwolska

Najbliższe dostępne terminy badań w dniu 25.07.2024 r.

Zapisy pod numerem tel. 500 393 869.

ZAKRES USŁUG:

  • USG jamy brzusznej wykonywane również u DZIECI od 5 r ż. (wątroba, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, trzustka, śledziona)

  • USG tarczycy i szyi (ślinianek, węzłów chłonnych)

  • USG piersi

  • USG układu moczowo-płciowego (nerek, pęcherza moczowego, prostaty)

Na badania USG jamy brzusznej

  • W celu eliminacji gazów z żołądka i jelit zaleca się zażyć Espumisan 3x2 kapsułki w dniu poprzedzającym badanie i 1x2 kapsułki na czczo w dniu badania (w aptece bez recepty).

  • Przed badaniem 4-6 godzin bez jedzenia, niewskazane jest picie alkoholu, kawy, napojów gazowanych, palenie papierosów, żucie gumy. Można pić płyny niegazowane.

  • W przeddzień badania dieta lekkostrawna.

Osoby chore na cukrzycę nie muszą być na czczo. Tak samo jak każdego dnia zjadają posiłki i przyjmują leki przeciwcukrzycowe (insulinę lub doustne).

Na badania USG pęcherza moczowego oraz gruczołu krokowego prosimy zgłoszać się z dobrze wypełnionym pęcherzem (czyli z odczuciem parcia na mocz). Na 1 godz. przed badaniem proszę wypić ok. 1 l wody niegazowanej i nie oddawać moczu.

Badania USG innych narządów i badania metodą Dopplera nie wymagają przygotowania.

Badanie USG piersi powinno się wykonywać raz na pół roku począwszy od 25. roku życia. USG to badanie bezpieczne. Dlatego może być wielokrotnie powtarzane w krótkich odstępach czasu oraz stosowane u dzieci i kobiet w ciąży. Do badania piersi nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy jednak pamiętać, aby wykonać je w odpowiedniej fazie cyklu miesiączkowego. Najlepszym terminem na przeprowadzenie USG piersi jest pierwsza połowa cyklu (najlepiej między 4., a 10. dniem).
Copyright (c)2013 Centrum Medyczne Ju-Medica